antprofitools.cz/rems
REMS akcia

Čtvrtestročí lisovacích kleští ridgid! Jak vznikaly legendární lisovačky?

Co vám proběhne hlavou, když uslyšíte frázi „pájení měděného potrubí“? Pro mnohé to není jen myšlenka, ale také vůně. Nepříjemná, štiplavá vůně tavící se pájky, což zůstává viset ve vzduchu a na vašich oblečeních. Pro jiné to může být nejistota z práce s otevřeným plamenem nebo obava z náhodného zapálení blízkých hořlavých materiálů. Naštěstí, lisovací kleště eliminují všechny tyto nevýhody. Ve srovnání s tradičním svařováním je lisování podstatně jednodušší, rychlejší a bezpečnější práce. Není divu, že se tak staly prvotřídní technologií spojování různých materiálů trubek.

Historia lisovacie RIDGID RP10

RIDGID história lisovačiek RP330 a RP 340

RIDGID vstoupil do oblasti lisovacích technologií v roce 1999. Dnes, 25 let po uvedení na trh CT-400, prvního lisovacího nářadí od RIDGID-u, je významným dodavatelem lisovacích nástrojů po celém světě a neoddiskutovatelným hráčem na trhu. Během této doby jsme zdokonalovali a ladili všechny lisovací nástroje RIDGID, abychom vždy nabídli našim zákazníkům výkonná, ale zároveň univerzální řešení pro lisování trubek a potrubí.

Lisovacka ridgid CT400

Začátky lisování na přelomu milénia

Pojďme se projít vzpomínkovou uličkou a podívat se, jak se lisovací technologie vyvíjela a podívat se na současnou řadu lisovacích nástrojů RIDGID.

Cesta RIDGID-u k lisování byla zahájena v roce 1999. Lisovací nástroj CT-400 byl navržen pro mechanické lisování přípojek na trubkách, aby vytvořil těsné a trvalé těsnění. CT-400 umožnil maximálně 20 000 lisovacích cyklů, po kterých stroj potřeboval údržbu a opětovnou kalibraci.

Ověřené lisovačky, které zanechaly stopu kvality

V průběhu následujících let cesta lisování pokračovala s uvedením několika důležitých lisovacích nástrojů RIDGID, jako jsou RP 10, RP 200, RP 210, RP 320, RP 330 nebo naše nejoblíbenější RP 340..

Model RP 340 je naše láska. Díky tomuto modelu jsme v ant s.r.o. pomohly značce prorazit i na českém a slovenském trhu. Díky ní mnoho z vás okusilo kvalitu nářadí RIDGID a zanechalo ve vás skvělý dojem.

Historia lisovacie RIDGID RP10
RIDGID lisovací kleště RP10
RIDGID história lisovačiek RP330 a RP 340
RIDGID lisovací kleště RP 330 a RP 340


Návrháři, inženýři a testeři RIDGID-u těsně spolupracovali na dodávce těchto odolných řešení a zajištění vysoce kvalitního lisování. Všechny nástroje RIDGID byly testovány za nejtěžších podmínek, aby se zajistilo, že budou správně fungovat v jakékoli pracovní situaci na místě.

Inovace a univerzálnost jako nezbytný krok k lepšímu výsledku s menším úsilím

Neustálý pokrok a vývoj učinily každou generaci lisovacích nástrojů RIDGID vyladěnější než předchozí. Všechny současné modely jsou vybaveny technologií Bluetooth, takže nástroje mohou komunikovat s aplikací RIDGID Link, která sdílí cenné informace o nástroji.

V roce 2021 byl uveden na trh lisovací nástroj RP 219, který je další generací od RIDGID-u o lisovací síle 19 kN.RP 219 je lehký (méně než 2 kg) a má ultra tenký rovný design. Je kompatibilní s MAKITA akumulátory, umíte s ním použít MINI čelisti více výrobců, nebo jednu univerzální čelist v kombinaci s vložkami.

RIDGID RP 219 MINI lisovačka

V roce 2023 vyšla na svět zatím nejmenší a nejlehčí (1,3 kg) RIDGID lisovací kleště Micro RP-115.Je vhodná k lisování do max. průměru 28mm u oceli a mědi a 32 mm u plastohliníku. Její jednoduchá konstrukce a rozměry z ní dělají zároveň cenově nejdostupnější lisovačku. Je tak vhodná pro všechny začínající instalatéry nebo instalatéry, kteří lisují domovní rozvody a malé přípojky.

RIDGID RP 115 MINI lisovačka

Nové velké lisovací kleště RP 350 a RP 351 s lisovací silou 32 kN, byly uvedeny ve stejném roce. Technologie bezuhlíkového motoru, kombinovaná s pokročilým hydraulickým systémem, umožňuje RP 350 a RP 351 dosáhnout více než 100 000 lisovacích cyklů bez potřeby plánované údržby. Rovněž jsou kompatibilní s akumulátory MAKITA.

Kromě toho existuje příslušenství, které činí RP 350 a RP 351 ještě hodnotnějšími. Nástavce StrutSlayR™ a utinačka Press Snap™.

nástavec na rezanie c profilov na vedenie káblov

StrutSlayR™ umožňuje řezat C-profily pro vedení elektroinstalace. Stačí jednoduchý stisk spouště a StrutSlayR nabízí čistý, konzistentní řez bez broušení nebo jisker ze svařování!

Utínačka Press Snap™ umožňuje rychle a bezpečně řezat litinové trubky až do 4“.

Lisování velkých průměrů s vyladěnou XL lisovačkou

Lisovací kleště RIDGID RP 352-XL je nejlehčí a nejrychlejší XL lisovačka, která umožňuje uživatelům lisovat XL-velikost M fittingů (Geberit) v jediném cyklu bez potřeby druhého zalisování. Zalisovat trubku o průměru 108 mm zvládne za 12 vteřin!

RP 352-XL také obsahuje patentovaný systém QuickSwitch Stroke, který umožňuje i používání standardních lisovacích čelistí. Na místě stavby tak nepotřebujete druhou lisovačku.

RIDGID XL lisovacka, lisovanie geberit
RIDGID XL lisovacka, lisovanie geberit
RIDGID XL lisovacka, lisovanie geberit

S plynutím let se RIDGID stal rozpoznatelnou a důvěryhodnou značkou pro lisovací nástroje, které vám ušetří čas a peníze tím, že dodávají spolehlivý výkon při každém lisování. Máte-li před sebou dlouhý den lisování, ujistěte se, že sáhnete po kvalitním lisovacím nástroji jako je RIDGID. Lisovačky jsou odlehčené a pohodlné do ruky, ideální pro každodenní lisování.

Potřebujete vybrat vhodné lisovací kleště a čelisti do ní? Chtěli byste porovnat lisovačky? Zda si je otestovat? Kontaktujte nás a rádi vám poradíme. +420 601 222 558, info@antprofitools.cz

RIDGID XL lisovacka, lisovanie geberit
Zdroj obrázkov: RIDGIDtools, facebook, www.njuskalo.hr, ant s.r.o.
Lisovacka RIDGID, lisovacie kliešte RIDGID
Lisovacka RIDGID, lisovacie kliešte RIDGID
ant inštalatérske a potrubárske náradie

Kontaktujte nás

Autorizovaný distributor ant PROFITOOLS s.r.o. - Kontaktujte nás a poradíme Vám s výběrem instalatérského nářadí a potrubního nářadí

ant PROFITOOLS s.r.o.
potrubářské a instalatérské nářadí

Příkop, Brno 602 00
+420 601 222 558
info@antprofitools.cz

 
E-mail Facebook Instagram Linked In