Funkční kanalizace je podmínkou komfortního bydlení a užívání nemovitosti. Na odstraňování poruch, ale i na preventivní monitorování a údržbu je dnes k dispozici celá paleta nářadí a nástrojů. Profík se potřebuje spolehnout nejen na sebe, kolegy, ale i na své stroje. Pro vaši správnou volbu jsme se rozhodli porovnat spirálové čističky renomovaných značek REMS, ROTHENBERGER a RIDGID.

Víte, která spirálová čistička potrubí je podle profesionálů ta nejlepší?Zeptali jsme se našich zákazníků, profesionálních čističů, ale i vodoinstalatérů, kteří čistí potrubí jen občasně

Dne 10. 4. 2018 jsme na provozu v Bratislavě uskutečnili Velké porovnání spirálových čističek. Porovnávané byly modely nejprodávanějších elektrických čističek renomovaných značek Rems, Rothenberger a Ridgid pro potrubí do průměru 150mm, se spirálami 16mm a 22mm. Zákazníci porovnávali výkon, technické parametry, užitkové hodnoty, ale i odolnost vůči nečistotám, odolnost vůči mechanickému poškození a kompatibilitu používaného příslušenství.
Porovnávané modely byly:

Zákazníci diskutovali, vyzkoušeli, porovnali a vyměňovali si názory. Každá čistička, každá značka měla své fanoušky. Nejvíce hlasů získala čistička RIDGID K-60. Profesionální čističi nejvíce oceňovali její pevné malé tělo, odolnou konstrukci a kvalitní příslušenství. Čelisti na uchopení spirál, či ochrana před přetížením byly také často vzpomínané vlastnosti.

Rádi bychom poznali i váš názor. Dejte prosím hlas vašemu favoritovi. Děkujeme.


Uvádíme krátké porovnání technických parametrů

Vlastnosti RIDGID K-60 REMS Cobra 22 Rothenberger R 600
Původ USA Německo Německo
Konstrukce Plast/kov s ocelovým rámem Plast/kov Plast/kov
Výkon 700 W 750 W 690 W
Otáčky 600 ot/min 740 ot/min 481 ot/min
Čelisti uchopení spirály 3 2 2
Reguláce uchopení spiral ÁNO NIE NIE
Ø potrubí do 150 mm do 150 mm do 150 mm
Ochrana před přetížením motora ANO NIE NIE
Autoposuv spirály NIE NIE NIE
Přepěťová pojistka ANO ANO ANO
Systém upevnění ochranné hadice na hadici na stroji na hadici
Hmotnost stroje 19,5 kg 19 kg 20,9 kg
Záruční doba 1 rok 1 rok 1 rok
Kompatibilita spirál Možnost použít Rems, Rothenberger Možnost použít Rothenberger Možnost použít Rems špirály


Potřebujete poradit?

Zvažujete rozšířit podnikání a chcete porovnat kamery, lokalizátory anebo čističky potrubí? Kontaktujte nás a rádi vám poradíme, případně pomůžeme přefinancovat vaši investici.

+420 774 043 048
info@antprofitools.cz