Blog o pořádném potrubářské a instalatérské nářadí

Vše co potřebujete vědět o nářadí pro topenáře, o nářadí na čištění potrubí či o svářečské technice. Potřebujete poradit s nářadím? Neváhejte nás kontaktovat.

Co je to elektrofuzní svařování trubek?

Ut 12.5.2020

Elektrofuzní svařování je metoda spojování plastových trubek (nejčastěji HDPE, ale i jiných), za pomoci speciálních tvarovek (elektrotvarovek), které mají v sobě zabudovaný odporový drát. Za pomoci elektrického proudu se svářečky elektrotvarovek, se odporový drát rozžhaví a roztaví hmotu tvarovky i trubky, ta se pod vzniklým tlakem promísí a po vychladnutí vznikne nerozebíratelný spoj.


Přečtěte si více


Kurzy orbitálního svařování

Ut 12.5.2020

Zajímáte se o orbitální svařování? Chtěli byste posunout své svářečské zručnosti na další úroveň? Přihlaste se na kurz orbitálního svařování s certifikátem operátora orbitálního svařovacího zařízení podle normy STN EN ISO 14732 – platnost 6 let.


Přečtěte si více


Nejrychlejší pneumatická pila na řezání potrubí ve výkopu

Stř 6.5.2020

Finský producent nejbezpečnějších pil na všechny druhy trubek přišel s převratnou novinkou v podobě pneumatické pily PipeCut AIR 360. Tato pila, na rozdíl od elektrických, umožňuje dělit potrubí i ve výkopech, které jsou mnohdy z části zaplavené vodou. Pro dělení je potřebné mít v okolí potrubí prostor jen 20 cm.


Přečtěte si více


Jaké problémy v kanalizaci nám připraví koronavirus?

Čtv 23.4.2020

Současná situace je bezpochyby pro řadu firem komplikací a hrozbou, zároveň však pro mnohé představuje příležitost. A té je potřeba se šikovně chopit, například obnovou anebo rozšířením vašeho „arzenálu“ čističek. Připravte se na nápor dopitu, pro čištění potrubí, během a po mimořádné situaci na Slovensku, která je způsobená koronavirem.


Přečtěte si více


Jak zabezpečit nejdelší možnou životnost kotoučů EXACT?

Pia 10.4.2020

Řezání trubek pilami EXACT je proces, ve kterém je materiál trubky kotoučem odebíraný, ne broušený (jako při karbobrusce). Tento proces tak zajišťuje relativní bezjiskrovost, hladký řez a chladné stěny trubky, a tedy možnost okamžité práce s trubkou po odříznutí. Řezné kotouče EXACT tak dostávají zabrat! Je proto důležité se o ně správně starat. Jaký kotouč vybrat? Co ovlivňuje jejich životnost? Kdy je vhodné je nabrousit? Vše se dozvíte v tomto článku.


Přečtěte si více


Co je to automatizované orbitální sváření TIG?

Štv 12.03.2020

Cílem automatizace je zvýšit efektivitu ve výrobním procesu a současně docílit co nejmenší chybovost ve svařování vyloučením lidského vlivu. Orbitální svařování bylo vyvinuto v 60. letech 20. století s cílem vyhovět přísným normám kvality v leteckém průmyslu a hlavně zajistit co nejdokonalejší celistvost komponentů používaných například v hydraulických systémech.


Přečtěte si více


Katalog instalatérského nářadí

Pon 25.3.2019

Připravili jsme pro Vás souhrn nejoblíbenějšího potrubářského a instalatérského nářadí na rok 2019. Můžete ho využít jako pomůcku při hledání správného vybavení pro vaši práci.


Přečtěte si více


RUČNÍ TIG SVÁŘENÍ VS. AUTOMATICKÉ TIG SVÁŘENÍ

Str 12.12.2018

Ručné TIG zváranie rúr alebo automatické orbitálne TIG zváranie? Toto je otázka, ktorú si pri vybavovaní dielne alebo pracoviska položia viaceré spoločnosti. Prečítajte si článok, v ktorom sa dozviete aké sú výhody automatizovaného TIG zvárania.


Přečtěte si více


Jak orbitální stroje AXXAIR pomáhají distributorovi ant PROFITOOLS s.r.o. naplnit požadavky zákazníků

Str 5.12.2018

Přečtěte si překlad článku, který o společnosti ant PROFITOOLS s.r.o. napsal výrobce strojů na orbitální sváření AXXAIR.


Přečtěte si více


Jak řezat nerezové trubky přesne, rychle, čistě a bez otřepů?

Pon 12.11.2018

Ve světě globalizace se pravidla mění neustále. Při práci s nerezovými trubkami s tloušťkou stěny pod 3 mm a potřebou dokonalého a rovnoměrného svaru, je orbitální pila jasnou volbou. Výhody orbitální řezačky jsou různé.


Přečtěte si více


Jak vybrat lisovací kleště?

St 11.9.2018

Lisovací kleště jsou jedním ze základních nářadí pro instalatéry při montáži rozvodů vody, topení či plynu. Důvodem je, že lisovaný spoj zabezpečuje kvalitní montáž rozvodů, dodržení základních nároků jako pevnost a nepropustnost spoje.


Přečtěte si více


5 DŮVODŮ PROČ INVESTOVAT DO AUTOMATIZOVANÉ ORBITÁLNÍ SVÁŘEČKY TIG

Pon 23.7.2018

Ruční TIG sváření si vyžaduje vysokou úroveň kompetence svářeče, aby byly dosaženy kvalitní výsledky. Zaškolení svářeče na ruční sváření potrubí může trvat i několik měsíců, což není velmi efektivní. Když je potřebná i produktivita, ne jen kvalitní svary, tak se celý proces opírá právě o schopnosti a zkušenosti. Pokud v tomto svářeč není prvotřídní a pokud navíc není i řádný dříč, zapomeňte na výsledky. Automatizované orbitální svářecí zařízení nabízí ideální řešení při dosahování kvality i vysoké produktivity.


Přečtěte si více


ÚSPĚŠNÉ ŠKOLENÍ TECHNIKŮ Z ANT S.R.O. V CENTRÁLE SPOLEČNOSTI RIDGID V USA

Pon 4.6.2018

Jako jeden z největších dodavatelů profesionálního nářadí RIDGID jsme byli pozvaní na odborné školení přímo v centrále RIDGID v USA. Cílem školení bylo zdokonalení se ve znalosti nářadí RIDGID, jaké možnosti vám poskytuje a jak co nejideálněji vyřešit každý problém.


Přečtěte si více


VÍTE, KTERÁ SPIRÁLOVÁ ČISTIČKA POTRUBÍ JE PODLE PROFESIONÁLŮ TA NEJLEPŠÍ?

Ut 6.3.2018

Funkční kanalizace je podmínkou komfortního bydlení a užívání nemovitosti. Na odstraňování poruch, ale i na preventivní monitorování a údržbu je dnes k dispozici celá paleta nářadí a nástrojů. Profík se potřebuje spolehnout nejen na sebe, kolegy, ale i na své stroje. Pro vaši správnou volbu jsme se rozhodli porovnat spirálové čističky renomovaných značek REMS, ROTHENBERGER a RIDGID.


Přečtěte si více


RIDGID NA VELETRHU AQUATHERM PRAHA 2018

Ut 6.3.2018

Společnost ant s.r.o. na výstavě zastupovala renomovaného amerického výrobce RIDGID. Kvalitní instalatérské výrobky, které přinášejí užitek a zisk pro statisíce řemeslníky, jsme předváděli návštěvníkům výstavy...


Přečtěte si více


RIDGID UVÁDÍ ZCELA NOVOU ŘADU ERGONOMICKÝCH A LEHKÝCH LISOVACÍCH STROJŮ – PŘEDSTAVUJEME RP 240 & RP 241

Pon 5.2.2018

RIDGID rozšiřuje produktovou linii lisovacích strojů o dva menší, lehčí stroje a "připojuje" další generaci kompaktních lisovacích strojů RIDGID RP 240 s pistolovým provedením rukojeti a RIDGID RP 241 v provedení v jedné ose (inline)...


Přečtěte si více


ROADSHOW 2017 - ROADSHOW CELOEVROPSKÉHO VÝZNAMU

Str 18.1.2017

Během celého února 2017 se po vašich podnicích bude jezdit komplexně vybavené multifunkční auto. Předváděcí vůz bude plně vybaven portfoliem produktů určených na čištění, lokalizaci a práci s trubkami. To všechno si budete moci vyzkoušet přímo v trubkách v předváděcím autě. Požádejte o předvedení v níže uvedeném formuláři a využijte jedinečnou příležitost otestovat stroje RIDGID přímo u vás ve firmě...


Přečtěte si více


PROČ JSOU INSPEKČNÍ KAMERY RIDGID ŠPIČKOU VE SVÉ TŘÍDĚ

Pon 9.1.2017

V případě ucpaného anebo poškozeného potrubí nás může oprava vyjít pěkně draze. Citlivý pohled z blízka dokáže ušetřit často i několik tisíc eur a pár hodin práce. Inspekční kamery slouží na prozkoumání nedostupných problémových míst, abychom rychle a levně posoudili řešení problému a předešli zbytečným demolacím. Můžete je použít i na archivování záznamů pro klienta o vašem dílu a o vykonání práce. Inspekce se využívá v oblasti vodovodních, kanalizačních a odpadových potrubí, ale i v průmyslovém, automobilovém odvětví a při budování inženýrských sítí.


Přečtěte si více


PROČ INSTALATÉŘI POUŽÍVAJÍ NEPŘEKONATELNÉ HASÁKY RIDGID?

Ut 22.12.2016

Hasák je základní nástroj instalatéra. Musí splňovat náročné požadavky na komfort při práci, pevnost upnutí zubů, pevnost těla při zatížení, ale také bezpečnost a kvalitu odvedené práce při povolování anebo utahování závitů. Přesně v tomto jsou hasáky RIDGID nepřekonatelné. K tomu všemu mají doživotní záruku. Pokud jste ještě neměli možnost vyzkoušet přednosti těchto legendárních nástrojů, přečtěte si, jak se dostali na vedoucí postavení ve světě instalatérů.


Přečtěte si více


NAŠE ČISTIČKY ODPADNÍCH POTRUBÍ OBSTÁLY U PROFESIONÁLA

2016

„Když jsem zabloudil na webovou stránku značky RIDGID, byl jsem zaskočen širokou nabídkou čističek potrubí a příslušenství, našel jsem si však čas na důkladné prostudování jednotlivých produktů a nakonec jsem si vybral,“ hovoří pan Ladislav. Pro svůj byznys si vybral RIDGID Bubnovou čističku K-400 určenou pro odpadní potrubí s průměrem od 30 až do 110 mm.„Pro tento model jsem se rozhodl proto, že nabízí několik jedinečných funkcí s jednoduchým ovládáním i pro nejnáročnější čištění odpadů,“ upřesnil pan Ladislav.


Přečtěte si více


HLEDÁTE ŠPIČKOVÉ INSPEKČNÍ KAMERY PRO PROFESIONÁLY?

2016

Práce v terénu i interiérech přináší situace, kdy je potřebné monitorovat i těžce dostupná místa. Právě na tento účel slouží inspekční kamery. Moderní technologie těchto přístrojů nejen ulehčují práci, ale zároveň eliminují riziko nepříjemných překvapení při dalších pracích a postupech. Tuto možnost oceňují profesionálové, ale i každý, kdo chce pracovat efektivně a levněji. A pokud hovoříme o inspekčních kamerách, které na náš trh přináší společnosti RIDGID, všechny skupiny použivatelů oceňují i cenovou dostupnost těchto pokročilých technologií.


Přečtěte si více


RIDGID OTVÍRÁ NOVOU EMEA CENTRÁLU. PODÍVEJTE SE, JAK SE BUDOVALA

2016

RIDIGD otvírá novou EMEA centrálu, distribuční, školící a servisní středisko v Sint-Truiden. V lednu 2016, přestěhoval RIDGID (Ridge Tool Europe NV) své sídlo a distribuční centrum pro Evropu,, Střední východ a Afriku z Haasrode do Sint-Truiden, Belgie.


Přečtěte si více


REMS APP - VŠECHNY INFORMACE VŽDY PO RUCE

2016

Aplikace REMS Vám poskytne veškeré potřebné informace o našich produktech vždy a všude při ruce. Jednoduše a rychle se dostanete k produktům, návodem k použití, náhradním dílům a produktům.


Přečtěte si více


REMS MULTI-PUSH POMŮŽE AJ SPRÁVCEM.

2015

Přečtěte si o evropské normě EN 806-4, která se v současnosti etabluje i na Slovensku, která se týká hlavně dodavatelů vody, ale i správců a vlastníků bytů (spotřebitelů a dodavatelů pitné vody).


Přečtěte si více


JAK SE SPRÁVNĚ STARAT O BATERIE

2015

Batérie, batérie – sú všade, v notebookoch, v mobilných telefónoch, vo fotoaparátoch, v diaľkových ovládačoch, vreckových počítačoch, MP3 prehrávačoch, jednoducho v takmer každom prenosnom elektronickom zariadení nájdeme nabíjateľnú batériu. Viete, ako sa o ne správne starať? ...


Přečtěte si více